Menu Close

Europos judumo savaitė 2021 „Judėk tvariai, išlik sveikas“

Kaip ir kasmet, palaikydami Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos iniciatyvą, jungėmės prie akcijos „Europos judumo savaitė“.   Šiemet Europos judumo savaitės tema  „Saugus ir sveikas, tvariai judėdamas“, to ir siekėme organizuodami renginius bei kviesdami visą bendruomenę aktyviai juose dalyvauti.
Pats masiškiausias ir trukęs net dvi savaites  renginys-„Rieda ratai rateliukai“. Jo metu visi vaikai, nuo pačių mažiausių „lopšelinukų“ iki pačių vyriausių, paspirtukais, dviratukais ir kitomis draugiškomis aplinkai priemonėmis, įveikė sau priimtiną ilgesnį ar trumpesnį maršrutą ir sėkmingai pasiekė finišą.
Bendradarbiadami su Plungės VSB, organizavome net keturis edukacinius užsiėmimus „Šiaurietiškas ėjimas“. Juose dalyvavo vyresniųjų ir priešmokyklinių grupių vaikai ir darbuotojai.
Didžiausią iššūkį priėmė „Riešutėlių“ grupės vaikai, nors jiems dar tik penkeri, o kai kuriems ir mažiau, nusprendę pakeliauti pėsčiomis ir nueiti 10 tūkstančių žingsnių! Tam tikslui įgyvendinti jie pasirinko išvyką po Nausodžio, Varkalių piliakalnius. Mažieji keliautojai grįžo pilni įspūdžių ir šiek tiek pavargę, tačiau labai didžiavosi nužingsniavę net 11 457 žingsnius ir išsaugoję net 40 medžių!
Visos akcijos metu tėvelius ir darbuotojus kvietėme  „aktyviai judėti, leisti automobiliui pailsėti“, ragindami dažniau keliauti pėsčiomis, važinėtis dviračiais ar paspirtukais.