Menu Close

Vaikų maitinimas ugdymo įstaigose šiandien ir kur norime būti 2025 m.?

Vasario 8 dieną LR Seime vyko konferencija „Vaikų maitinimas ugdymo įstaigose šiandien ir kur norime būti 2025 m.?“, sukvietusi gausų būrį specialistų, neabejingų kokybiško vaikų maitinimo klausimui.
Konferencijos metu diskutuota apie maitinimo organizavimo modelius ikimokyklinėse ir bendrojo lavinimo mokyklose, mitybos ir Visuomenės sveikatos biurų specialistų bei Mokyklų bendruomenių bendradarbiavimo galimybes, vaikų maitinimo organizavimo iššūkius ir galimus sprendimo būdus. VMVT specialistai pristatė gegužės 1 dieną startuosiančią viešojo maitinimo įstaigų reitingavimo sistemą. Kalbėta apie viešųjų pirkimų iššūkius atliepiant trumpųjų tiekimo grandinių bei žaliųjų pirkimų reikalavimus.
Visuose pranešimuose atsikartojo vienas leitmotyvas – tik sutelktos Mokyklos bendruomenės pastangomis įmanoma pakeisti nusistovėjusią vaikų maitinimo sistemą ir siekti geresnio bei kokybiškesnio rezultato.
Klausydamos pranešimų ir pertraukėlių metu diskutuodamos su kolegomis iš kitų rajonų apie kylančius iššūkius, pasitvirtinome ir įsitikinome, kiek toli Plungės Lopšelis-darželis Rūtelė pažengęs kokybiško vaikų maitinimo srityje atliepiant bendruomenės poreikius. Mums tikrai rūpi ir tikrai galime užtikrinti, kad vaikai darželyje kasdien valgytų skanų ir subalansuotą maistą.
Konferencijos įrašą galima pažiūrėti čia: https://www.youtube.com/watch?v=lXEgTJDSZbk